Close
Drukarki fiskalne online do systemu

Drukarki fiskalne online – główne cechy takich urządzeń rejestrujących

W kontekście urządzeń fiskalnych online zazwyczaj mówi się lub pisze o kasa. Wynika to zapewne z popularności takich rozwiązań wśród przedsiębiorców, którzy muszą korzystać z technologii sprzedaży. Nie można jednak zapominać, że osobną grupę urządzeń fiskalnych online stanowią też drukarki. Modele tego typu nie tylko zapewniają łączność z Centralnym Repozytorium Kas, ale także sprawdzają się nawet w najbardziej rozbudowanych rozwiązaniach systemowych.

Dlaczego są to urządzenia fiskalne do systemu?

Drukarki fiskalne – bez względu na to czy mowa o modelach offline (z kopią elektroniczną), czy online (współpracujących z Centralnym Repozytorium Kas) – są zawsze urządzeniami przeznaczonymi do pracy w rozwiązaniach systemowych. Wynika to z tego, że omawiana przez nas technologia sprzedaży musi współpracować z komputerem oraz oprogramowaniem służących do zarządzania przedsiębiorstwem. Tylko w ten sposób drukarka fiskalna, również taka online, będzie mogła np. otrzymywać informacje na temat oferowanego asortymentu. Bazy PLU (wszystkich produktów oraz usług) nie definiuje się bowiem w pamięci takiego urządzenia, a właśnie we wspomnianym oprogramowaniu dla firmy.

Przekazywanie danych do CRK jak w kasach online

Przejdźmy jednak już konkretnie do drukarek fiskalnych online oraz cech charakterystycznych takich urządzeń. Podobnie jak kasy online, zapewniają one bowiem przekazywanie wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas. I jest to bardzo ważna funkcjonalność drukarki fiskalnej online, na którą trzeba zwrócić uwagę już przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu dla firmy. Wybrane urządzenie powinno bowiem posiadać interfejs komunikacyjny – zgodny z infrastrukturą sieciową konkretnej firmy. W tym przypadku dostępne są zazwyczaj 2 rozwiązania: łączność przez Wi-Fi lub po podłączeniu do firmowej sieci LAN (przy użyciu standardu Ethernet). Ponadto, niektóre modele drukarek fiskalnych online mogą zostać wyposażone w moduł GSM z kartą SIM. Takie rozwiązanie technologiczne jest w pełni niezależne, tzn. nie trzeba go dostosować do łącza internetowego w firmie.

Drukarki fiskalne online i ich wysokie parametry techniczne

Niewątpliwie warto jeszcze podkreślić, że drukarki fiskalne online są urządzeniami cechującymi się wysokimi parametrami technicznymi. Dotyczy to w szczególności ich współpracy z bardzo rozbudowanymi bazami towarowymi. Przykładowo: najmniejsza drukarka rejestrująca online na rynku, czyli Posnet Temo Online, zapewnia obsługę nawet 100 000 PLU. A jest to naprawdę kieszonkowe urządzenie fiskalne. Z kolei w przypadku modeli o nieco większych gabarytach, np. Cube Online marki Elzab, maksymalna wielkość bazy towarowej wynosi już 500 000 pozycji.

Wysokie parametry techniczne dotyczą także mechanizmów termicznych, które są stosowane w drukarkach fiskalnych online. Takie urządzenia zapewniają nie tylko szybkie wystawianie przejrzystych dokumentów, ale także prostą instalację rolki papieru. A w wyższych modelach standardem jest dodatkowo obecność wbudowanego obcinacza. Co więcej, drukarki fiskalne online umożliwiają emitowanie różnych dowodów sprzedaży – zarówno paragonów, jak i faktur VAT. Oraz wielu innych dokumentów niefiskalnych, np. informacji z systemów lojalnościowych czy kuponów rabatowych.

1 thought on “Drukarki fiskalne online – główne cechy takich urządzeń rejestrujących

  1. Kiedy poczytałem tutaj oraz w innych artykułach, a także posłuchałem porad ekspertów i opinii użytkowników, szybko pozbyłem się wątpliwości i upewniłem się, że do mojego biznesu zdecydowanie drukarka fiskalna, nie kasa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *