Close
Kolektory danych z systemem Android

Jakie rozwiązania zapewniają kolektory danych z systemem Android?

Kolektory danych są coraz powszechniej stosowane w różnego rodzaju działalnościach gospodarczych. Z urządzeń tego typu korzystają już nie tylko firmy świadczące usługi w zakresie logistyki czy zakłady przemysłowe, ale także placówki handlowe – a zwłaszcza te sklepy, które muszą zarządzać rozbudowaną gospodarką magazynową. Co ciekawe, wspomniane działalności często decydują się na kolektory danych z systemem Android. Jakie konkretnie rozwiązania zapewni takie urządzenie auto id?

Terminal mobilny z ekranem dotykowym

Cechą charakterystyczną każdego kolektora danych, który działa w oparciu o system operacyjny Android, jest obecność ekranu dotykowego. Panel tego typu, w zależności od specyfikacji konkretnego modelu, może mieć różną wielkość. Zazwyczaj jednak będzie on wykonany w technologii pojemnościowej, co gwarantuje nie tylko intuicyjną obsługę zainstalowanych aplikacji, ale także zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne (m.in. zarysowania) i zużycie. Ponadto, nadal często można spotkać się z kolektorami, które posiadają zarówno ekran dotykowy, jak i „tradycyjną” klawiaturę, np. numeryczną lub alfanumeryczną. Rozwiązania tego typu sprawdzają się m.in. przy wykonywaniu obowiązków w warunkach pracy, które wymagają od operatora urządzenia noszenia rękawiczek.

Wydajne podzespoły i różne interfejsy komunikacyjne

Kolektory danych z systemem operacyjnym Android mogą też często pochwalić się bardzo płynnym działaniem. Wynika to z obecności wydajnych podzespołów, np. wielordzeniowego procesora oraz kilku GB pamięci RAM. W rezultacie, omawiane przez nas terminale przenośne zapewniają bezproblemowe korzystanie z kilku aplikacji mobilnych równocześnie. W wielu przypadkach obsługują też one zewnętrzne karty microSD, co pozwala na łatwe rozbudowanie pamięci przeznaczonej na przechowywanie danych.

Ponadto, współczesne kolektory z łatwością odnajdują się w różnych rozwiązaniach systemowych dla firm. A wynika to z tego, że często już w standardzie obsługują większość popularnych interfejsów komunikacyjnych, np. USB, Bluetooth, Wi-Fi oraz NFC. Osobną grupę stanowią też modele, które oferują (w standardzie lub opcjonalnie) łączność GSM. Po zastosowaniu karty SIM zapewniają one nie tylko komórkową transmisję danych, ale także wykonywanie połączeń telefonicznych. Takie kolektory są więc w stanie całkowicie zastąpić telefony dla pracowników.

Odczytywanie danych z kodów to nadal priorytet

Przy tych wszystkich funkcjach i innowacjach nie można zapominać o tym, że kolektory danych służą przede wszystkim do… pozyskiwania danych. A jak to wygląda w przypadku urządzeń działających na systemie Android? Modele tego typu posiadają wbudowane moduły skanujące, które mogą identyfikować różne kody kreskowe. W zależności od funkcjonalności konkretnego urządzenia będą to wyłącznie symbole 1D (jednowymiarowe) lub też dodatkowo 2D (dwuwymiarowe). Ponadto, w produkowanych współcześnie kolektora danych już praktycznie standardem stały się wbudowane aparaty fotograficzne. A pozwalają one nie tylko na wykonywanie zdjęć, czyli np. na dokumentowanie dostaw przesyłek do klientów, ale także na prowadzenie rozmów video.

1 thought on “Jakie rozwiązania zapewniają kolektory danych z systemem Android?

  1. wciąż dumam nad takim rozwiązaniem, koszt niezłego kolektora to nie byle co, ale z drugiej strony cechy takiego urządzenia wydają się serio atrakcyjne, zwłaszcza w połączeniu z całą mobilną otoczką.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *