Close
Nowoczesna waga multimedialna dla sklepu

Atuty wagi multimedialnej na przykładzie Digi SM-6000

Ogólnie przyjmuje się, że wagi multimedialne nie są oddzielnym rodzajem urządzeń ważących, a odmianą modeli etykietujących (z wbudowanymi mechanizmami drukującymi). W naszym artykule na temat wspomnianych technologii nie będziemy jednak rozstrzygać tej kwestii. Wydaje nam się, że z punktu widzenia przedsiębiorców nie ma to po prostu większego znaczenia. A to przecież dla nich tworzone są wagi multimedialne. Co w takim razie jest ważne? Przede wszystkim parametry i funkcje, jak również obsługa urządzenia przy użyciu ekranu dotykowego.

Przyjazna w obsłudze i wszechstronna technologia ważąca

Na potrzeby dzisiejszego wpisu zaprezentujemy Wam możliwości konkretnej wagi multimedialnej – Digi SM-6000. W tym urządzeniu zastosowano rozwiązania znane z wielu modeli etykietujących. Posiada ono zarówno precyzyjną szalkę ważącą, jak i wbudowany mechanizm drukujący. Elementem, który jednak wyróżnia SM-6000 i sprawia, że możemy mówić o wadze multimedialnej, jest kolorowy panel dotykowy. To właśnie wspomniany ekran, w połączeniu z klawiszami fizycznymi, zapewnia przyjazną obsługę urządzenia ważącego marki Digi. Co więcej, sprawia on, że mamy do czynienia z jeszcze bardziej wszechstronnym rozwiązaniem technologicznym. Tym bardziej, że SM-6000 to waga multimedialna z wydajnymi podzespołami, która odnajdzie się w wielu firmowych systemach, np. sprzedażowych albo gastronomicznych.

Różne warianty wagi multimedialnej SM-6000

Przykład wagi multimedialnej Digi pokazuje również, że urządzenia tego typu cechują się dużą wariantywnością. Model SM-6000 oferuje bowiem zarówno wybór wersji konstrukcyjnej, jak i dostosowanie zakresów ważenia do oferowanego asortymentu. Podstawowe warianty urządzenia marki Digi to: SM-6000EV (dwa ekrany o wielkości 8”, klawiatura na wysięgniku); SM-6000EV Plus (jeden ekran o wielkości 8″, drugi ekran o wielkości ekran 15″, klawiatura na wysięgniku); SM-6000SS P (waga samoobsługowa z ekranem o wielkości 15”); SM-6000EV HC (dwa ekrany o wielkości 8″, klawiatura na wysięgniku). W wersjach konstrukcyjnych zawierają się więc także różnego rodzaju panele dotykowe. Ponadto, przy składaniu zamówienia na urządzenia do wyboru są następujące zakresy ważenia: od 3 do 6 kg (z dokładnością do 1/2 g), od 6 lub 15 kg (z dokładnością do 2/5 g) lub od 15 do 30 kg (z dokładnością do 5/10 kg).

Parametry systemowe i wydruku etykiet

Co jeszcze jest istotne w przypadku wagi etykietującej SM-6000, którą możemy również zaliczyć do grupy urządzeń multimedialnych? Z pewnością parametry systemowe urządzenia marki Digi. Ten model oferuje przede wszystkim komunikację przewodową przez port USB lub złącze sieciowe LAN (Ethernet). Za pośrednictwem wspomnianych interfejsów SM-6000 może współpracować np. z firmowym komputerem (przez LAN albo USB) lub ręcznym skanerem kodów kreskowych (przez USB). Ponadto, waga multimedialna Digi oferuje rozbudowę o opcjonalny moduł komunikacyjny Wi-Fi. W takiej konfiguracji model SM-6000 będzie również obsługiwał bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami w firmie.

W przypadku wagi multimedialnej zawsze warto też zwrócić uwagę na parametry wbudowanego mechanizmu drukującego. Jak konkretnie prezentuje się to w Digi SM-6000? Technologia wydruku, która znalazła się w tym urządzeniu, pracuje w wysokiej rozdzielczości 300 dpi oraz wystawia etykiety z maksymalną prędkością 150 mm na sekundę. Model SM-6000 posiada też kilka praktycznych funkcji. Dobrym przykładem jest autosizing, czyli dopasowanie rozmiaru etykiety do rzeczywistej ilości drukowanych informacji. Wspomniane rozwiązanie przekłada się m.in. na mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych, a więc na niższe koszty eksploatacji Digi SM-6000.

 

Jak widać, modele multimedialno-etykietujące to bez wątpienia nowoczesne wagi elektroniczne. Warto jednak podkreślić, że integracja różnych elementów rozwiązania systemowego (wagi, drukarki, ekranu dotykowego) wpływ również na oszczędność przestrzeni na stanowisku pracy oraz komfortowe wykonywanie obowiązków. A kto wie, może czasami taka wygoda jest nawet ważniejsza, niż wysokie parametry i bogata funkcjonalność? 😉

1 thought on “Atuty wagi multimedialnej na przykładzie Digi SM-6000

  1. muszę przyznać, że waga multimedialna, ze wszystkimi swoimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi funkcjonalnymi oraz użytkowymi – zwłaszcza taka jak model SM6000 – zdecydowanie robi wrażenie. wydawałoby się, że jeszcze nie tak dawno temu nie byłoby do pomyślenia, że wkrótce z takich technologii będziemy korzystać (jako przedsiębiorcy czy konsumenci)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *