Close

Najpopularniejsze małe kasy fiskalne z kopią elektroniczną

Powszechna w dzisiejszych czasach tendencja do miniaturyzacji sprawiła, że na rynku fiskalnym jest dostępnych wiele małych i lekkich kas rejestrujących. Urządzenia tego typu charakteryzują się niewielkimi gabarytami i są wyjątkowo poręczne. Nic więc dziwnego, że najczęściej wykorzystuje się je do prowadzenia ewidencji w czasie mobilnego świadczenia usług. W tym wpisie przedstawimy Wam najpopularniejsze modele małych kas fiskalnych, które dodatkowo posiadają moduł elektronicznej kopii paragonów – Novitus Nano E, Posnet Mobile HS EJ oraz Elzab K10.

Zalety przechowywania danych w formie cyfrowej

Moduł elektronicznej kopi paragonów jest rozwiązaniem technologicznym powszechnie dziś stosowanym w kasach fiskalnych. Dzięki niemu urządzenie rejestrujące ma ogromny wpływ na automatyzację wykonywania obowiązków. Kasa wyposażona w taki moduł po prostu samodzielnie zapisuje kopie paragonów na karcie pamięci SD lub microSD (rodzaj nośnika zależy od konkretnego modelu). A wygoda pracy nie jest jedyną korzyścią, która płynie z użytkowania urządzenia posiadającego wspomniane rozwiązanie technologiczne.

Nie jest wielką tajemnicą to, że dane przechowywane w formie cyfrowej zdecydowanie łatwiej zabezpieczyć. Wystarczy wykonać ich dodatkową kopię np. na komputerze, płycie DVD lub pendrivie. Dzięki temu zyskamy większą pewność, że istotna dokumentacja nie ulegnie zniszczeniu i będzie dostępna nawet po bardzo wielu latach. Nie inaczej jest w przypadku kasy fiskalnej z elektroniczną kopią paragonów. Co więcej, urządzenie tego typu jednorazowo używa tylko jednej rolki – do wystawiania dowodów sprzedaży dla klientów czy też raportów dobowych. W związku z tym, eksploatowanie kasy wiążę się z mniejszymi wydatkami na papier termiczny.

Małe, nowoczesne, elektroniczne

Za sprawą postępu technicznego, moduł elektronicznej kopii paragonów jest dziś stosowany również w małych kasach fiskalnych. Ogólnie rzecz ujmując, niewielkie urządzenia wyróżniają się wieloma praktycznymi funkcjami oraz wysokimi parametrami. Aby się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się bliżej trzem modelom: Nano E, Mobile HS EJ i K10.

1. Novitus Nano E

Novitus Nano E

Biorąc pod uwagę historię branży technologii sprzedaży, Novitus Nano E to pierwsza mobilna kasa fiskalna, którą wyposażono w moduł elektronicznej kopii paragonów. Chronologicznie, w tym konkretnym zestawieniu, to także najstarszy model. Jednakże, urządzenie marki Novitus nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Można wręcz napisać, że to wieloletni hit sprzedaży. Oprócz wspomnianego modułu, Nano E posiada także alfanumeryczną, programowalną klawiaturę oraz prosty w obsłudze mechanizm drukujący. Dodatkowo, wielu użytkownik docenia tę kasę za to, że może ona współpracować z terminalem do kart płatniczych.

Przejdź na tę stronę i sprawdź dodatkowe informacje o Novitus Nano E.

2. Posnet Mobile HS EJ

Posnet Mobile HS EJ

Mobile HS EJ to aktualnie najmniejsza i najlżejsza kasa fiskalna na rynku. Jej wymiary wynoszą zaledwie 46 x 86 x 158 mm, zaś waga – tylko 400 g! Na tym większe uznanie zasługuje więc fakt, że tak poręczne urządzenie może drukować paragony z maksymalną prędkością 22 linii tekstu na sekundę. Co więcej, Posnet Mobile HS EJ pozwala na zdefiniowanie aż 4 000 pozycji w bazie towarowej, jak również posiada wydajny, wymienny akumulator. Bateria tej kasy, po jej całkowitym naładowaniu, zapewnia wydruk nawet do 50 000 wierszy na paragonach. Ciekawostka: akumulator tego modelu (K10 i Nano E również) można zasilać bezpośrednio z instalacji samochodowej 12/24 V.

Pod tym adresem dostępny jest szczegółowy opis Posnet Mobile HS EJ.

3. Elzab K10

Elzab K10

Akapitu opisującego K10 trudno nie zacząć od kluczowej funkcjonalności tego modelu – obszernego panelu dotykowego. Biorąc pod uwagę polski rynek, w kasie fiskalnej marki Elzab po raz pierwszy zastosowano taki ekran. Efekty? Obsługa urządzenia rejestrującego w dużej mierze przypomina korzystanie ze smartfona. Niemniej, panel dotykowy modelu K10 gwarantuje nie tylko intuicyjne wykonywanie obowiązków, ale także dużą wytrzymałość na intensywną eksploatację. Jest odporny m.in. na zarysowania oraz zalanie wodą. Czym jeszcze charakteryzuje się ta kasa? Z pewnością opcją współpracy ze skanerem kodów kreskowych, za pomocą interfejsu komunikacyjnego Bluetooth, który jest wyposażeniem opcjonalnym do tego urządzenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Elzab K10? Zapoznaj się z tą stroną.

Dla kogo te kasy?

Gdzie najlepiej sprawdzą się opisane powyżej kasy rejestrujące? Tak jak napisaliśmy we wstępie, najwięcej pożytku będą z nich mieli właściciele mobilnych działalności gospodarczych. W rzeczywistości okazuje się jednak, że zarówno Novitus Nano E, jak i Elzab K10 oraz Posnet Mobile HS EJ znajdują zastosowanie także w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych. Urządzenia te wyróżniają się bowiem wieloma praktycznymi rozwiązaniami, a przy okazji nie zajmują zbyt wiele miejsca na stanowisku obsługi klientów.

4 thoughts on “Najpopularniejsze małe kasy fiskalne z kopią elektroniczną

  1. K10 po raz pierwszym, K10 po raz drugi, K10 po raz trzeci
    nie ma drugiej takie kasy
    siedzę w tej branży od 10 lat i wiem co mówię

  2. Co kto lubi. Nie jestem zwolennikiem ekranów dotykowych, więc osobiście z tego zestawienia wybrałbym jednak Nano. Solidny sprzęt, wart swojej ceny.

  3. mobilnie? no to według mnie wybór jest jasny, posnet mobile hs ej. posiada wszystkie potrzebne i wygodne funkcje, a poza tym – no proszę Was – ona się zmieści nawet pod kapeluszem 😛

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *