Close
Posnet Thermal XL - wydajna drukarka fiskalna

Posnet Thermal XL – kultowa drukarka fiskalna?

Przedsiębiorcy zobligowani do nabycia i wdrożenia urządzenia rejestrującego nie mogą obecnie narzekać na mały wybór technologii sprzedaży. Mają oni bowiem dostęp do wielu rozwiązań, zróżnicowanych wedle potrzeb dzisiejszych branż i działalności gospodarczych. A jednak istnieją modele, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród użytkowników. I do takich z pewnością należy też drukarka fiskalna Thermal XL marki Posnet. Co o tym zadecydowało? Sprawdźmy!

Wygodne rozwiązania konstrukcyjne

Warto na wstępie przyjrzeć się samej budowie drukarki od Posnet, ponieważ już tam jesteśmy w stanie wskazać korzystne dla użytkowników rozwiązania. Podzespoły Thermal XL zamknięto w niedużej, solidnej konstrukcji, która kształtem bliska jest prostopadłościanowi. W dodatku, bardzo dobrze się prezentuje – eleganckiej obudowie i stylowej kolorystyce wtóruje widoczna dbałość o detale. Wracając jednak do budowy drukarki, to umożliwia ona zastosowanie urządzenia w różnych warunkach, także na stanowiskach pracy o małej i trudnej do zagospodarowania przestrzeni. Zresztą, dostosowanie technologii sprzedaży do takiego stanowiska jest jeszcze prostsze dzięki ustawianemu wyświetlaczowi LCD, umieszczonemu na wysięgniku. Zapewnia on dobrą widoczność wszystkich komunikatów, również w gorszych warunkach oświetleniowych. Co ciekawe, możemy wybrać jeden z kilku wariantów konstrukcyjnych samego ekranu: wbudowany, podwieszany, kompaktowy czy też wolnostojący.

Drukowanie i zapisywanie danych

Choć może się to wydawać już standardem w tego typu urządzeniach, to jednak warto zaznaczyć istotną, atrakcyjną opcję modelu Thermal XL – czyli zapis kopii paragonów w formie elektronicznej. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy przeznaczać mniej pieniędzy na materiały eksploatacyjne (rolki papieru), pozbędziemy się konieczności gromadzenia mnóstwa wydruków, a także z łatwością przeniesiemy dane na komputer czy też zarchiwizujemy na dodatkowych nośnikach (w ten sposób lepiej zabezpieczając zebrane informacje). Jeśli zaś już o paragonach mowa, to urządzenie marki Posnet odznacza się wysokiej jakości technologią wydruku. Mowa tu zarówno o prędkości funkcjonowania – 47 linii na sekundę – jak i obsłudze faktur VAT (z możliwością umieszczania na nich kodów 2D i czarno-białych grafik, podobnie jak w przypadku fiskalnych dowodów sprzedaży) oraz wielu innych dokumentów niefiskalnych.

Wysokie standardy komunikacyjne

To kolejny, istotny przy zakupie urządzenia fiskalnego aspekt. I kolejny powód, dla którego można powiedzieć, że Posnet Thermal XL to rozsądny wybór, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców planujących stworzyć w swojej firmie rozbudowany, sprawny system sprzedaży. Drukarka została bowiem wyposażona w różne interfejsy komunikacyjne – takie jak USB, RS-232 czy Ethernet. Dzięki temu współpraca z wagą elektroniczną lub czytnikiem kodów kreskowych nie będzie stanowiła żadnego problemu, a wręcz przeciwnie – korzystnie wpłynie na przebieg transakcji oraz komfort klientów i sprzedawcy. Tym bardziej, że ostatnie z wymienionych rozwiązań umożliwia podłączenie Thermal XL do sieci komputerowej i uzyskanie w ten sposób znakomitą transmisję danych.

 

Opisywany model marki Posnet posiada szereg interesujących opcji, dotyczących zarówno sposobu realizacji rozmaitych zadań, jak i jakości wykonania oraz komfortu użytkowania. Nic zatem dziwnego, że Thermal XL zdobył uznanie przedsiębiorców oraz nadal utrzymuje status popularnego, wydajnego i sprawdzonego urządzenia fiskalnego.

1 thought on “Posnet Thermal XL – kultowa drukarka fiskalna?

  1. Najbardziej w tym opisie podobały mi się rozmaite warianty wyświetlacza bo rzeczywiście raczej rzadko producent stwarza tak elastyczne możliwości w zakresie jednego modelu i jednego konkretnego aspektu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *