Nie oszukujmy się – owszem, kasy i drukarki fiskalne potrafią w znacznym stopniu usprawnić sprzedaż towarów lub świadczenie usług, niemniej… są one nabywane głównie ze względu na obowiązujące przepisy. Ale skoro już dotyczy nas taki wymóg, to najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie, które uprości wykonywanie zadań i zapewni komfort pracy. Jak to osiągnąć? Wystarczy przy wyborze danego modelu zwrócić uwagę na kilka ciekawych rozwiązań.
Szybciej i sprawniej, czyli klawisze funkcyjne
Jeśli chodzi o urządzenia fiskalne, z komfortem pracy nierozerwalnie łączy się prosta obsługa tego typu technologii. Zaś ta łatwość korzystania przywodzi na myśl elementy, które bezpośrednio wiążą się z użytkowaniem kas, a nieraz i drukarek rejestrujących. Mowa oczywiście o klawiaturze. Te zaś potrafią być różne: od zwykłych, modułowych, przez membranowe (wygodniejsze o tyle, że często odporne na zabrudzenia i zalania), a skończywszy na najnowocześniejszych, wyświetlanych na ekranie dotykowym. Każdy z tych rodzajów, dla różnych użytkowników, ma swoje „za” lub „przeciw”, jednak wszystkie z nich (najczęściej) łączy jedno, bardzo wygodne rozwiązanie – przyciski funkcyjne.
To klawisze, które możemy samodzielnie, wedle naszego uznania, zaprogramować. Przypiszemy je konkretnym pozycjom towarowym? Czy funkcjom urządzenia? Te decyzje należą do nas. Niemniej, dzięki szybszemu dostępowi do konkretnych opcji czy popularnych elementów oferty, zarówno sprzedaż, jak i wykonywanie fiskalnych obowiązków (np. realizowanie raportów dobowych i miesięcznych) odbywa się znacznie szybciej i prościej.
Bez zbędnych przerw, czyli mechanizm drukujący
Technologia wydruku to z pewnością jeden z najważniejszych elementów każdego urządzenia fiskalnego. W końcu to on pozwala sprawnie generować różne rodzaje dokumentów, w tym niezbędne z perspektywy przepisów paragony fiskalne. Istotne jest zatem, żeby mechanizm taki był szybki, wydajny, ewentualnie też umożliwiający konfigurację wydruku. Pamiętajmy jednak, że proces wystawiania dokumentów odbywa się też za sprawą papieru termicznego – papieru, który w pewnym momencie musi się skończyć.
A więc, co okazuje się niezmiernie istotne, jeśli chodzi o pracę w trybie ciągłym, duże natężenie ruchu czy niewielką ilość stanowisk obsługi klientów? Mianowicie – łatwa instalacja materiałów eksploatacyjnych. Obecnie wymiana rolek (tudzież jednej rolki, co jeszcze bardziej podwyższa komfort sprzedawcy) nie musi zajmować dużo czasu. Modele z rozwiązaniami typu „clamshell”, „drop-in” czy „easy load” – czyli wrzutowym mechanizmem drukującym – sprawiają, że uzupełnienie papieru w urządzeniu jest dziecinnie proste i zajmuje tylko chwilę. W rezultacie, wpływa to na komfort zarówno przedsiębiorców, jak i nabywców.
Do różnych zadań, czyli małe gabaryty i nie tylko
Zdarzały się opinie, że kasy i drukarki fiskalne o kompaktowych rozmiarach muszą oferować o wiele niższe standardy użytkowe. Ale w dobie postępującej miniaturyzacji i cyfryzacji, tego typu założenia są zwyczajnie błędne. Małe urządzenia rejestrujące wcale nie odbiegają pod względem parametrów czy funkcjonalności od większych modeli. Także potrafią dysponować elektroniczną kopią paragonową, wygodną w obsłudze klawiaturą, odpowiednio dużą bazą towarową oraz innymi, ciekawymi rozwiązaniami.
Dlatego kasy i drukarki ogólnie zaliczane do mobilnych, w rzeczywistości potrafią wykazać się szerokim zastosowaniem. Mogą być wykorzystywane zarówno w punktach handlowych na stanowiskach pracy o dość ograniczonej przestrzeni, jak i do pracy w terenie, ze względu na łatwość transportowania i przechowywania. Często takim cechom, jak małe gabaryty i lekka, poręczna konstrukcja, towarzyszą też inne, wygodne rozwiązania – np. wydajny akumulator i opcja zasilania urządzenia przy użyciu instalacji samochodowej.
mam urządzenie, które we wszystkich wymienionych aspektach sprawdza się znakomicie 🙂 i fakt, muszę przyznać że to bardzo ułatwia prowadzenie sprzedaży 🙂