Close
Zalety drukarki fiskalnej Novitus Deon E

Główne atuty drukarki fiskalnej Deon E

Novitus Deon E jest zaliczana do grona mobilnych drukarek rejestrujących. W związku z tym, podstawowym atutem tego urządzenia fiskalnego są kompaktowe gabaryty. Na tym jednak zalety Novitus Deon E się nie kończą. Niewielkie wymiary nie sprawiają bowiem, że jest to „ubogi technicznie” model. Wręcz przeciwnie, ta drukarka fiskalna sprawdzi się m.in. przy obsłudze naprawdę rozbudowanej bazy PLU.

Wygodniej i bezpieczniej z kopią elektroniczną

Obecnie na rynku znajdziemy już kilka przenośnych drukarek fiskalnych, posiadających moduły elektronicznej kopii paragonów. Model Deon E był jednak tym, który kiedyś wyznaczył pewne trendy w polskiej branży technologii sprzedaży. Innymi słowy, to właśnie wspomniane urządzenie marki Novitus było pierwszą drukarką mobilną z kopią elektroniczną. I do dziś wielu podatników decyduje się na ten model m.in. ze względu na omawianą funkcjonalność. Jej działanie jest zresztą proste do wytłumaczenia. Novitus Deon E zapisuje bowiem kopię paragonów fiskalnych na karcie pamięci SD – w sposób automatyczny, czyli bez udziału użytkownika. Dzięki temu do wydruku dokumentów wykorzystywana jest tylko 1 rolka papieru termicznego. Co więcej, cyfrowe dane łatwo powielić i dodatkowo zabezpieczyć. Można je zapisać np. na dysku twardym komputera.

Obsługa do 150 000 PLU

Drukarka rejestrująca Novitus Deon E sprawdzi się w firmach, które nie tylko posiadają rozbudowany asortyment produktów bądź usług, ale także w działalnościach stale poszerzających swoją ofertę. Ten model gwarantuje bowiem obsługę nawet do 150 000 pozycji towarowych. Wszystkie elementy bazy PLU muszą oczywiście zostać najpierw zdefiniowane w oprogramowaniu do zarządzania handlem. Na szczęście Deon E zapewnia płyną współpracę z różnymi programami sprzedażowymi czy nawet sprzedażowo-magazynowymi. Ponadto, na precyzyjne identyfikowanie asortymentu na pewno wpływa fakt, że urządzenie marki Novitus wystawia paragony z długimi nazwami produktów lub usług – do 40 znaków + 3 dodatkowe linie opisu.

Komunikacja przewodowa i bezprzewodowa

W przypadku każdej drukarki fiskalnej niezwykle ważną kwestią jest współpraca z komputerem lub terminalem komputerowym typu POS. Urządzenie rejestrującego tego typu nie może bowiem funkcjonować w firmie całkowicie samodzielnie. To właśnie na firmowym komputerze będzie zainstalowany program sprzedażowy, z którego drukarka fiskalna pobiera dane na temat poszczególnych elementów asortymentu. Dlatego warto zaznaczyć, że w Novitus Deon E zadbano o płynną współpracę z resztą systemu. Urządzenie już w standardzie posiada złącze RS-232 oraz port USB, więc może się komunikować z różnego rodzaju komputerami. Ponadto, model Deon E da się wyposażyć w opcjonalny moduł Bluetooth – zapewniający bezprzewodową transmisję informacji.

Niezawodna technologia wydruku

Niewielkie gabaryty Novitus Deon E nie sprawiły również, że w drukarce został zastosowany słabszy mechanizm termiczny. Jest wręcz odwrotnie… Urządzenie polskiego producenta nie tylko szybko wystawia różne dokumenty, m.in. paragony dla klientów, faktury VAT oraz raporty dobowe i miesięczne, ale także zapewnia prostą wymianę rolki papieru termicznego. Warto też zaznaczyć, że model Deon E obsłuży praktycznie dowolny format wydruku niefiskalnego (zdefiniowany przez użytkownika). Co więcej, drukarka wystawia paragony z NIP-em nabywcy.

1 thought on “Główne atuty drukarki fiskalnej Deon E

  1. nie no naprawdę, to super, że tego typu urządzenie – wydajne, wielofunkcyjne, przyjazne w użyciu – może być zamknięte w tak niedużej, wygodnej obudowie. w zasadzie mało już przpomina drukarkę fiskalną 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *