Close
Systemowa kasa fiskalna od Elzab

Co ma do zaoferowania nowoczesna kasa fiskalna Elzab Sigma?

Zaawansowane technologie sprzedaży podbijają dziś serca wielu polskich przedsiębiorców. W przypadku takich rozwiązań dla handlu i usług często okazuje się bowiem, że kasa fiskalna może służyć do czegoś więcej, niż tylko do wystawiania paragonów dla klientów indywidualnych. A świetnym przykładem nowoczesnego urządzenia rejestrującego jest z pewnością Elzab Sigma. Warto więc zaprezentować najważniejsze funkcjonalności, które zastosowano w tej kasie?

Kasa z panelem dotykowym i aplikacją sprzedażową

Tak… model Sigma to kolejne urządzenie fiskalne w ofercie Elzab, które posiada kolorowy panel dotykowy. Tym razem mamy jednak do czynienia z większym ekranem kasjera, niż w przypadku 2 doskonale znanych technologii tego producenta – K10 oraz D10. Tutaj do dyspozycji użytkownika jest bowiem panel dotykowy o przekątnej aż 7”. Z kolei klienci mogą odczytywać informacje o przebiegu transakcji z kolorowego wyświetlacza TFT o wielkości 4,3”, który prezentuje np. 3 ostatnie pozycje na paragonie (z podsumą). Kasę fiskalną Elzab Sigma wyróżnia też obecność systemu operacyjnego Linux. Za jego sprawą sprzedawca może korzystać z przyjaznej aplikacji do zarządzania handlem.

Szeroki wybór portów komunikacyjnych

Jak Elzab Sigma spisuje się podczas pracy w systemie sprzedaży? Ta nowoczesna kasa fiskalna oferuje przede wszystkim bardzo szeroki wybór interfejsów komunikacyjnych. W omawianym modelu znalazły się nie tylko 4 złącza RS-232, ale także 4 porty USB. Sigma może więc płynnie współpracować z wieloma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, np. z czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, wagą elektroniczną, drukarką zamówień oraz szufladą kasjerską na pieniądze. Dodatkowo, w kasie fiskalnej Elzab zastosowano bardzo przydatne wejście Ethernet. Dzięki niemu model Sigma gwarantuje płynną wymianę danych z komputerem (w ramach firmowej sieci). Podsumowując: jeżeli przedsiębiorcy szuka kasy stworzonej do pracy w rozbudowanym rozwiązaniu systemowym, to urządzenie będzie świetnym wyborem.

Kopia elektroniczna i szybki wydruk

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że Elzab Sigma to kasa fiskalna z modułem elektronicznej kopii paragonów. W przypadku tego urządzenia ważne dane firmowe są więc archiwizowane w formie cyfrowej, na pojemnej karcie pamięci microSD. Użytkownik może też w dowolnym momencie wykonać backup wspomnianej dokumentacji. W tym celu należy zapisać elektroniczną kopię paragonów na dodatkowym nośniku danych lub dysku twardym firmowego komputera.

W tym momencie warto podkreślić, że model Sigma to jednorolkowa kasa rejestrująca. Mechanizm drukujący, który zastosowano w tym urządzeniu, wyróżnia się także dużą wydajnością oraz wytrzymałością na intensywne użytkowanie. Co więcej, Elzab Sigma wykorzystuje papier termiczny o maksymalnej długości 80 m, zapewnia prostą instalację wspomnianego materiału eksploatacyjnego i wystawia paragony z prędkością do 54 linii na sekundę. Można więc śmiało zaryzykować postawienie tezy, że w tym przypadku mamy do czynienia z naprawdę zaawansowaną technologią wydruku.

1 thought on “Co ma do zaoferowania nowoczesna kasa fiskalna Elzab Sigma?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *