Close

Jak w praktyce sprawdza się drukarka Posnet Trio?

Od premiery drukarki fiskalnej Posnet Trio minęło już trochę czasu. W związku z tym, warto również na naszym blogu omówić parametry techniczne i funkcje tego urządzenia. Tym bardziej, że opinie pierwszych użytkowników wspomnianego modelu są zazwyczaj bardzo pozytywne. Czym może się pochwalić ta mała drukarka fiskalna – oprócz integracji z tabletem oraz różnych modułów rozszerzeń?

Nowoczesne stanowisko POS

Integracja urządzenia fiskalnego z innym elementem systemu sprzedaży to w przypadku marki Posnet żadna nowość. Niemniej, nigdy wcześniej nie dotyczyło to drukarki rejestrującej oraz tabletu. Co ciekawe, obydwie technologie można połączyć w bardzo prosty i praktyczny sposób. Wystarczy zamówić Posnet Trio z dodatkowych uchwytem, umieszczonym w obudowie urządzenia, a następnie zamontować w tam tablet. W rezultacie, omawiana tutaj drukarka pozwala na stworzenie wyjątkowo funkcjonalnego rozwiązania typu POS. Na uwagę zasługuje również to, że integracja obydwu elementów systemu sprzedaży zapewnia dużą oszczędność przestrzeni na stanowisku obsługi klientów.

Wybór interfejsów komunikacyjnych

Uchwyt na tablet to nie jedyna opcja dodatkowa w Posnet Trio. Drukarka oferuje także rozbudowanie standardowych interfejsów komunikacyjnych. Służy do tego gniazdo o nazwie Posnet Multiport. To właśnie za jego sprawą urządzenie da się wzbogacić o dodatkowe porty i moduły, np. RS-232 i Bluetooth, które pozwolą na wymianę danych z innymi elementami systemu sprzedaży. W praktyce oznacza to, że drukarka może płynnie współpracować m.in. z wspomnianym już tabletem czy terminalem komputerowym.

Osobną kwestią jest fakt, że Posnet Trio wyróżnia się dużą wszechstronnością w przypadku zgodności z różnymi systemami operacyjnymi oraz programami sprzedażowymi. Drukarka współpracuje z systemami Windows, iOS i Linux, jak również obsługuje 2 protokoły komunikacyjne – Posnet i Thermal.

Baza PLU i nazwy produktów lub usług

Warto przypomnieć, że obowiązkiem podatnika, który korzysta z urządzenia fiskalnego, jest jednoznaczne identyfikowanie wszystkich elementów asortymentu. Natomiast dla użytkowników Posnet Trio nie stanowi to najmniejszego problemu. Po pierwsze, drukarka obsłuży nawet do 250 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zdefiniowane w oprogramowaniu sprzedażowym. Po drugie, model Trio umożliwia wydruk bardzo długich nazw produktów lub usług – nawet do 80 znaków! Dzięki temu urządzenie radzi sobie nawet z wyjątkowo rozbudowaną bazą PLU i często uwalnia od konieczności stosowania skrótów w nazwach poszczególnych elementów oferty.

Kopia paragonów w formie cyfrowej

Na koniec wypada wspomnieć o funkcjonalności, która chyba powoli staje się już standardem. Niemniej, jej obecność zawsze przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia, wygodę pracy oraz skuteczne zabezpieczenie danych. O jakim rozwiązaniu mowa? Oczywiście o module elektronicznej kopii paragonów. To dzięki niemu Posnet Trio zapisuje istotną dokumentację w formie cyfrowej – na karcie pamięci.

Ponadto, korzystanie z drukarki nie wymaga składowania rolek z kopią paragonów oraz pozwala na jednorazowe stosowanie tylko jednego wkładu z papierem termicznym. I wreszcie, właściciel modelu Trio może w dowolnym momencie umieścić istotną dokumentację elektroniczną na dodatkowym nośniku (płyta DVD, pendrive) lub dysku twardym komputera. A jak pokazuje praktyka, ważne dane warto zabezpieczyć przed ewentualną utratą lub uszkodzeniem.

Same plusy 😉

 

Na tej stronie internetowej można przeczytać więcej o Posnet Trio oraz sprawdzić pełną specyfikację techniczną urządzenia.

1 thought on “Jak w praktyce sprawdza się drukarka Posnet Trio?

  1. fakt, ciekawie wygląda, niezłe parametry, ta opcja z tabletem i bileterki, no może, ale czy rzeczywiście jest taka praktyczna?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *