Close
Kasa fiskalna Farex i-Ergos 3050

Pora na Farex, czyli kolejny producent – kolejna nowa kasa fiskalna

Nie będzie raczej nadużyciem stwierdzenie, że ostatnimi czasy uwagę przedsiębiorców skupiały głównie 2 firmy: Posnet i Elzab. Wystarczy choćby przywołać innowacyjne modele Thermal Hd, Ergo i Revo, albo wspomnieć o nowoczesności K10 i D10, zwanych „fiskalnymi smartfonami”. Ale nie oznacza to jednak, że inni, czołowi producenci próżnowali.

Można również powiedzieć o marce Innova, biorącej udział w tworzeniu zupełnie nowego kasoterminalu, oraz firmie Novitus, odpowiedzialnej za pierwsze połączenie kasy rejestrującej i tabletu. Tym razem chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na innego producenta, który z pewnością znany jest z solidnych i praktycznych, a przy tym niedrogich rozwiązań. Mowa o firmie Farex i jej nowym modelu i-Ergos 3050.

Kilka słów o sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem

Nie od dziś marka Farex znana jest z dostarczania użytkownikom prostych i wygodnych rozwiązań, zapewniających sprawne zarządzanie sprzedażą. I widać, że model i-Ergos 3050 w udany sposób kontynuuje tę politykę. Kasa pozwala na zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 5 000 PLU oraz precyzyjne opisanie wszystkich produktów i usług. Ale komfort nie dotyczy jedynie szerokości i charakteru asortymentu. Urządzenie marki Farex to odpowiedni wybór, jeśli zależy nam na nadzorowaniu pracy poszczególnych pracowników, bowiem umożliwia zarządzanie kilkoma profilami sprzedawców, a także rozszerzanie lub ograniczanie ich uprawnień. Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze płynną współpracę z elementami peryferyjnymi. Interfejsy i-Ergos 3050 zapewniają dobrą komunikację z komputerem bądź terminalem komputerowym, jak również wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych czy szufladą na pieniądze.

Kilka słów o wygodzie pracy i obsłudze klientów

Bezsprzecznym atutem modeli marki Farex jest przyjazna obsługa tych urządzeń, a co za tym idzie – wygodne wykonywanie poszczególnych obowiązków. Także tych zawartych w przepisach: kasa i-Ergos 3050 została wyposażona w opcję zapisu elektronicznej kopii paragonów, co oznacza, że dokumentacja nie funkcjonuje pod postacią licznych, papierowych wydruków, tylko cyfrowych danych, zebranych na niedużej karcie pamięci. To duże udogodnienie dla użytkownika. Nie mówiąc już o możliwości zmniejszenia kosztów eksploatacji urządzenia fiskalnego oraz dodatkowego zabezpieczenia informacji o zarejestrowanych transakcjach.

Z elektronicznej kopii paragonów wynika również fakt prostej obsługi mechanizmu drukującego. Kasa funkcjonuje przy użyciu tylko jednej rolki papieru termicznego, którą instaluje się szybko i łatwo, na zasadzie „wrzuć i pracuj”. Do elementów wspomagających pracę zaliczyć trzeba też rozbudowaną, ergonomiczną i trwałą klawiaturę. Jak nietrudno zgadnąć, zawiera ona przyciski funkcyjne do zapisywania skrótów dla często wybieranych produktów i usług oraz ważnych opcji urządzenia – takich jak wykonanie raportu dobowego czy miesięcznego. No i są jeszcze 2 ekrany, dostarczające obszerne i przejrzyste komunikaty – nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych – co zwiększa komfort zarówno sprzedawcy, jak i klientów.

Podsumowując

Podatnicy, którym zależy na tańszym urządzeniu fiskalnym, zawierającym najważniejsze funkcje, zapewniające komfortowe i efektywne prowadzenie sprzedaży, nie powinni się zawieźć na modelu Farex i-Ergos 3050. Można zastanawiać się, czemu nie odważniej, czemu nie więcej innowacji, ale z drugiej strony…czy zawsze to jest najistotniejsze? Wkrótce dowiemy się tego z decyzji podejmowanych przez rozpoczynających fiskalną przygodę użytkowników.

3 thoughts on “Pora na Farex, czyli kolejny producent – kolejna nowa kasa fiskalna

  1. zależy, jak na to spojrzysz. jeśli chodzi o technologiczny wyścig, to fakt, nie ma co się oszukiwać – to nie jest jakiś efekt wow. ale jeśli weźmiesz pod uwagę rynek związany z tańszymi technologiami sprzedaży, to dla osób, które nie chcą ponosić dużych kosztów – to rzecz nowa: idealna sytuacja, by uzyskać najbardziej wygodne rozwiązania za naprawdę niedużą cenę.

  2. Dokładnie antoni09. Zgadzam się. Miałam okazję pobawić się trochę tą kasą – cicho i szybko pracuje, ma pomocne funkcje i co najmniej niezłe parametry oraz naprawdę świetną klawiaturę. W przypadku punktów h-u, zainteresowanych rozwiązaniami ze średniej i niższej półki cenowej, w których wystawiane jest dziennie kilkadziesiąt+ paragonów, to obecnie jedna z najrozsądniejszych propozycji na rynku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *