Close

Wyjątkowa kasa w nowej odsłonie – Elzab K10

Tematem tego wpisu jest urządzenie, które swego czasu zostało okrzyknięte „smartfonem wśród kas fiskalnych”. I choć rozwiązania modelu K10 są wciąż świeże i atrakcyjne, to jednak na tym jego zalety się nie skończą – bowiem wraz z kolejną homologacją otrzyma on dodatkowe możliwości…

Czym kasa marki Elzab zdobyła serca przedsiębiorców?

Z pewnością, jednym z powodów było zastosowanie innowacyjnego, a zarazem praktycznego rozwiązania, czyli – panelu dotykowego. Ekran operatora pełni jednocześnie 2 role: przejrzystego i kolorowego wyświetlacza TFT oraz intuicyjnej klawiatury z przyciskami funkcyjnymi (do zapisu skrótów dla często wybieranych produktów i usług bądź istotnych opcji urządzenia). Nic więc dziwnego, że kasa ta nazywana jest „fiskalnym smartfonem” – model marki Elzab to udany wynik wykorzystania rozwiązań charakterystycznych dla dzisiejszych technologii mobilnych.

Inny atut, który, najprawdopodobniej, zwrócił uwagę przedsiębiorców, to wysoka wytrzymałość kasy K10. Panel dotykowy, o którym była już mowa, odznacza się odpornością na zalania i zarysowania – i warto również dodać, że pozwala na obsługę w rękawicach. Ponadto, wzmocniona obudowa urządzenia, pokryta antypoślizgową powłoką, skutecznie chroni urządzenie przed upadkami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Kasa fiskalna Elzab K10

Oprócz tego, Elzab K10 umożliwia zapis kopii paragonów w formie elektronicznej (i jej szybki backup na pendrive’a za pomocą portu komunikacyjnego USB), posiada wydajny akumulator oraz pozwala na zasilanie przy użyciu ładowarki samochodowej.

Nowe możliwości istniejącego urządzenia

Model Elzab K10 z homologacją 2016 dostępny jest od 25 maja tego roku. Oznacza to, że kasa ta będzie nadal dostępna w ofercie producenta. Choć nie do końca „ta kasa”, tylko jej nowa odsłona, wyposażona w dodatkowe funkcje. Co jeszcze zaoferuje współczesnym przedsiębiorcom?

  • Po pierwsze – urządzenie pozwala zastosować (na życzenie podatnika) interfejs do bezprzewodowej współpracy z elementami peryferyjnymi. Do wyboru są 3 rozwiązania: Wi-Fi, Bluetooth oraz GPRS. Ponadto, istnieje też opcja zdalnej obsługi modelu marki Elzab w trybie klient-serwer. Tak więc standardy komunikacji są bardzo szerokie i przedsiębiorca ma możliwość wyboru najlepszego rozwiązania dla jego firmy.
  • Po drugie – opcja, która skutecznie usprawni obsługę parkingów, ośrodków basenowych, kręgielni itp. Funkcja zakłada możliwość naliczania kwoty należnej zgodnie z długością trwania usługi oraz odpowiednią zmianę ceny w tym czasie.
  • Po trzecie – model K10 ułatwia wykonywanie obowiązków fiskalnych. Nowa kasa pozwala na zaprogramowanie komunikatów, które w odpowiednim momencie poinformują nas o konieczności wykonania raportu dobowego i miesięcznego.
  • Po czwarte – obecnie urządzenie występuje w 6 różnych szatach graficznych. Dzięki temu przedsiębiorca może wybrać kolorystykę kasy najbardziej odpowiadającą jego upodobaniom, „barwom firmowym” lub wystrojowi wnętrza firmy, co dodatkowo podkreśli jej prestiż i atrakcyjność świadczonych usług.

Nowe, zaproponowane funkcje w modelu marki Elzab sprawiają, że urządzenie jeszcze bardziej zwiększa komfort prowadzenia działalności handlowej. Ciekawe, jak one przełożą się na zainteresowanie tą kasą wśród użytkowników. A Wy? Co sądzicie o dodatkowych rozwiązaniach?

2 thoughts on “Wyjątkowa kasa w nowej odsłonie – Elzab K10

  1. dla mnie najfajniejsze punkty 2 i 3 – zwlaszcza te przypomnienia bo, czasem obowiazkow tyle i mozna zapomniec o wykonaniu jakiegos raportu, ludzka rzecz ale urzad skarbowy ma co do tego swoje zdanie zwykle…

  2. nom…ciekawie, ciekawie…ale i tak najbardziej cenię k10 za cechy wymienione w pierwszym akapicie 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *