Close
Co oferuje tablet kasjerski?

Tablet kasjerski – jak się pracuje z takim urządzeniem?

W dzisiejszych czasach kasjerzy korzystają z różnych urządzeń elektronicznych, które służą do obsługiwania klientów. W tym kontekście najczęściej mówi się oczywiście o codziennym stosowaniu kas oraz drukarek fiskalnych. Pamiętajmy jednak, że również urządzenia peryferyjne wpływają na to, w jaki sposób możemy prowadzić handel. A wygodę oraz skuteczność pracy sprzedawcy poprawiają m.in. tablety kasjerskie.

Przenośnie, ale nie tylko do handlu mobilnego

O tabletach kasjerskich z pewnością można napisać, że są urządzeniami przenośnymi. Nie oznacza to jednak, iż modele dostępne na rynku sprawdzają się wyłącznie w handlu mobilnymi. Jest to oczywiście jedno z zastosować tabletów kasjerskich, ale nie jedyne. Wiele urządzeń reprezentujących tę kategorię można spotkać w stacjonarnych placówkach handlowych. W odróżnieniu od komputerów stacjonarnych czy terminali typu POS, tablety kasjerskie nie są jednak „przyspawane” do konkretnego stanowiska pracy. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, użytkownik może się z nimi przemieszczać po siedzibie przedsiębiorstwa. Równocześnie jednak, niektóre modele są dostępne wraz z opcjonalnymi podstawkami. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeżeli tablet kasjerski będzie częściej wykorzystywany na stanowisku obsługi klientów.

Jak to działa podczas zarządzania systemem sprzedaży?

Podobnie jak komputery czy terminale typu POS, tablety kasjerskie znajdują zastosowanie podczas zarządzania firmowym systemem sprzedaży. W tym przypadku wiele zależy oczywiście od specyfikacji konkretnego modelu. Istotna będzie w szczególności wydajność procesora, pamięć RAM czy maksymalna ilość danych, jakie można przechowywać. Jeżeli zależy nam na szybkim wykonywaniu wielu czynności równocześnie, warto pomyśleć o tablecie z mocniejszymi podzespołami. Co więcej, istotne może się okazać „startowe” oprogramowanie kupionego urządzenia, czyli zainstalowany system operacyjny, np. Android lub Microsoft Windows. Wpływa to niekiedy na kompatybilność z konkretnymi programami sprzedażowymi.

Jak tablet współpracuje z innymi urządzeniami?

Tablet kasjerski, który zostanie wdrożony w systemie sprzedaży, zazwyczaj będzie również musiał współpracować z innymi urządzeniami, np. kasą lub drukarką fiskalną. Na jakie udogodnienia można wtedy liczyć? Bardzo często do dyspozycji użytkownika będą zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe interfejsy komunikacyjne. W drugim przypadku warto pomyśleć np. o tablecie kasjerskim, który obsługuje standard Wi-Fi. Co ciekawe, na rynku są już dostępne kasy i drukarki fiskalne z takim interfejsem komunikacyjnym. Natomiast bezprzewodowa wymiana danych z pewnością zwiększy wygodę codziennej pracy.

1 thought on “Tablet kasjerski – jak się pracuje z takim urządzeniem?

  1. Przyznam szczerze, że wcześniej niewiele słyszałem/czytałem/wiedziałem na temat tego typu technologii (kiedyś tylko co nieco interesowałem się kasą novitus next z wbudowanym tabletem, no ale to jednak co innego). A wydaje się naprawdę zgrabna, wygodna i ciekawa 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *