Close
Niepozorna kasa Novitus Mała Online

Taka Mała, a taka funkcjonalna! Oto niepozorna kasa Novitus z linii Online Power

Novitus Mała Online to jedna z nowych kas fiskalnych polskiego producenta, które trafiły na rynek po 1 maja 2019 roku. Jak sama nazwa wskazuje, mowa o urządzeniu zapewniającym m.in. transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas. Szybki rzut oka na specyfikację tego modelu pokazuje jednak, że wspomniana funkcjonalność nie jest jego jedyną zaletą. Novitus Mała Online to niepozorna, kompaktowa kasa fiskalna, która posiada naprawdę wysokie parametry techniczne.

Transmisja danych przez LAN, GSM lub Wi-Fi

Przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas, dotyczących m.in. prowadzonej ewidencji, to jeden z podstawowych wymogów, jakie musi spełniać urządzenie fiskalne online. Taka łączność może przebiegać różnorodnie – przewodowo lub bezprzewodowo – w zależności od funkcjonalności danego modelu. Chodzi po prostu o to, aby przedsiębiorcy mogli wybrać sposób współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. W jednej firmie optymalnym rozwiązaniem będzie podłączenie urządzenia online do sieci LAN, podczas gdy w drugiej – transmitowanie danych przy użyciu modemu GSM.

Dlaczego w ogóle o tym wspominamy? Ponieważ kasa Novitus Mała Online umożliwia właśnie wybór sposobu komunikacji z CRK. Urządzenie jest dostępne zarówno w wariancie ze złączem Ethernet (standardowa konfiguracja tego modelu), jak i w wersjach z rozszerzeniami – modułem Wi-Fi lub modemem GSM. Warto też zaznaczyć, że jak każda kasa fiskalna nowego typu, Mała Online gwarantuje zgodność z terminalami do kart płatniczych.

20 000 PLU w niedużej kasie fiskalnej? Tak, to możliwe!

Nieduże kasy fiskalne przyzwyczaiły nas do tego, że oferują m.in. zaprogramowanie około kilku tysięcy pozycji towarowych. Biorąc pod uwagę fakt, iż często są wdrażane w mniejszych firmach czy nawet działalnościach mobilnych, taka pojemność bazy PLU jest w zupełności wystarczająca. W tym momencie Novitus Mała Online daje jednak nam, i naszym przyzwyczajeniom, pstryczka w nos. Ta kasa fiskalna umożliwia bowiem zapisanie w swojej pamięci nawet 20 000 pozycji towarowych! A to już parametr odpowiadający średniej wielkości asortymentowi (i to często „z górką”). Co więcej, model Mała Online oferuje skonfigurowanie do 100 grup towarowych czy zdefiniowanie 32 kasjerów (wraz z uprawnieniami do konkretnych funkcji).

Kiedyś uznalibyśmy zapewne, że taka specyfikacja zbliża omawiany model do rozwiązań stosowanych w systemowych kasach fiskalnych. Albo że w ogóle mamy do czynienia z urządzeniem systemowym. A teraz wypada chyba po prostu napisać, że to przedstawiciel nowej linii produktów polskiego producenta – Novitus Online Power. A tutaj nie ma już miejsca na półśrodki czy wygodę użytkowania kosztem specyfikacji technicznej. Nie, Mała Online udowadnia, że niewielka kasa również może oferować wysokie parametry. I że poradzi sobie nawet w rozbudowanych systemach sprzedaży.

Jakość wykonania Novitus Mała Online

Skoro już nie mamy wątpliwości co do parametrów i bogactwa funkcji tego urządzenia, warto na koniec wspomnieć o jego jakości wykonania. Bo ta również stoi na bardzo wysokim poziomie. Novitus Mała Online to oczywiście kompaktowa kasa fiskalna, która zmieści się nawet na mniejszych stanowiskach pracy. Zainteresuje się nią też zapewne wielu „mobilnych przedsiębiorców”. Warto więc zaznaczyć, że urządzenie polskiej produkcji cechuje się odpowiednią wytrzymałością i odpornością na intensywną eksploatację.

1 thought on “Taka Mała, a taka funkcjonalna! Oto niepozorna kasa Novitus z linii Online Power

  1. trzeba powiedzieć ze jak wcześniej ta kasa wydawała mi sie taka …meh… tak teraz wydaje się dość ciekawym, funkcjonalnym rozwiązaniem, które zyska jeszcze większe grono zainteresowanych podatników

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *