Close
Terminale płatnicze Ingenico

Terminale płatnicze – dlaczego warto ich używać?

W ostatnich miesiącach obrót bezgotówkowy zyskał jeszcze bardziej na znaczeniu. A wraz z nim m.in. terminale płatnicze. Wszyscy zdajemy sobie chyba sprawę z tego, co się do tego przyczyniło. W czasie pandemii płatności elektroniczne, dokonywane kartami czy telefonami, są bezpieczniejsze od gotówkowych. I praktycznie od zawsze są najszybszą formą sfinalizowania transakcji w sklepie czy restauracji. To jednak nie wszystkie argumenty, które przemawiają za akceptowaniem płatności bezgotówkowych. Dlaczego jeszcze warto zacząć korzystać z terminala płatniczego?

Polska Bezgotówkowa nadal funkcjonuje

Zacznijmy może od przypomnienia programu wsparcia dla firm, który wystartował w 2018 roku. Polska Bezgotówkowa, bo oczywiście o tej inicjatywie mowa, ma zachęcać przedsiębiorców działających w naszym kraju do przyjmowania płatności elektronicznych. Co ważne, program nadal funkcjonuje i zapewnia zarówno darmowe wdrożenie maksymalnie 3 terminali płatniczych w firmie, jak i brak jakichkolwiek opłat przez rok stosowania takich urządzeń (np. brak abonamentu i prowizji za transakcje). Dla wielu przedsiębiorców jest to więc doskonała okazja do rozpoczęcia akceptowania płatności elektronicznych. Bo trzeba też pamiętać o tym, że do programu wsparcia Polska Bezgotówkowa mogą dołączyć wyłącznie działalności gospodarcze, które dotychczas nie używały terminali płatniczych.

Terminale płatnicze to nie tylko płatności kartą

Terminale płatnicze od zawsze kojarzą się nam z płatnościami bezgotówkowymi, które są dokonywane za pomocą karty debetowej czy kredytowej. W dzisiejszych czasach możemy jeszcze dorzucić do tego sfinalizowanie transakcji przy użyciu urządzenia z technologią NFC – smartfona, smartwatcha czy breloka. W praktyce okazuje się jednak, że współczesne terminale da się wykorzystać do bardzo różnych działań.

Po pierwsze, takie technologie oferują wprowadzenie dodatkowych usług w firmie. Przy użyciu terminala można często sprzedawać doładowania do telefonów komórkowych oraz przyjmować opłaty za media (prąd, gaz, wodę). A na tym nie koniec… Po drugie, urządzenia od czołowych dostawców usług e-płatniczych pozwalają np. na wprowadzenie rozwiązania typu cashback. Dzięki temu można zaoferować nabywcom wypłacanie gotówki w trakcie robienia zakupów. Po trzecie, terminale płatnicze sprawdzają się w firmowych programach lojalnościowych. Przy zastosowaniu takich urządzeń można wystawiać nie tylko potwierdzenia transakcji, ale także informacje o promocjach oraz kupony rabatowe.

Urządzenia przenośne i stacjonarne

Kolejnym argumentem, który przemawia za wdrożeniem terminala płatniczego w firmie, jest szeroki wybór takich urządzeń. W ofertach dystrybutorów technologii sprzedaży znajdziemy obecnie zarówno modele stacjonarne, jak i przenośne. Do dyspozycji przedsiębiorców są też terminale z mniejszymi bądź większymi wyświetlaczami, naprawdę szybkimi mechanizmami drukującymi oraz różnymi interfejsami komunikacyjnymi. Zwłaszcza ostatnia kwestia może okazać się istotna z punktu widzenia przedsiębiorcy. W dzisiejszych czasach wdrożenie terminala płatniczego w firmowym systemie sprzedaży to żaden problem. Omawiane przez nas urządzenia zapewniają płynną współpracę zarówno z kasami fiskalnymi, jak i komputerami z zainstalowanym oprogramowaniem sprzedażowym.

Z dobrą ofertą terminali płatniczych można zapoznać się w tym sklepie internetowym.

1 thought on “Terminale płatnicze – dlaczego warto ich używać?

  1. Odpowiedź na postawione w tytule wpisu pytanie jest prosta i współcześnie nasuwa się sama: bo w dzisiejszych czasach kto nie ma terminali płatniczych, ten zwyczajnie traci klientów 😉 ci coraz rzadziej wręcz mają przy sobie gotówkę!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *