Close
kasa fiskalna Novitus Sento LAN E

Zanim kupisz kasę przez internet…

Współcześnie, zakupy w sieci nie są już ciekawostką – wręcz przeciwnie, z każdą chwilą coraz więcej osób decyduje się na tę metodę nabywania produktów. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, skoro ten typ transakcji zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Zdarza się jednak, że – jeśli nie weźmiemy pod uwagę kilku istotnych kwestii – dogodności przeradzają się w dość nieprzyjemne komplikacje. I tak właśnie jest z urządzeniami fiskalnymi.

Dlaczego właśnie zakupy internetowe?

Ponieważ niosą za sobą wiele korzyści dla kupującego – i to bez względu na to, czy dopiero szuka danego produktu, czy wie, co chce nabyć i zależy mu na wybraniu najlepszej dla niego oferty. Internet zapewnia najbogatsze źródło informacji na każdy temat, przez co, zanim dojdzie do transakcji, klient ma szansę dokładnie zgłębić daną dziedzinę, przestudiować opisy interesujących go towarów lub usług, porównać je ze sobą, sięgnąć po opinie innych klientów lub skontaktować się z ekspertem z danej firmy. A kiedy już to zrobi i podejmie decyzję, czekają na niego inne udogodnienia:

  • może uzyskać dany produkt, praktycznie z każdego zakątka Ziemi, bez konieczności wychodzenia z domu
  • do zakupu towaru lub usługi wystarczą mu: komputer, dostęp do internetu (który jest dziś praktycznie powszechny), ewentualnie – jeśli wszystko chce załatwić w ten sposób – możliwość internetowej płatności przelewem
  • oszczędza czas, który poświęciłby na podróże po sklepach stacjonarnych
  • jest w stanie skorzystać z różnych rodzajów dostawy (Poczta Polska, przesyłka kurierska, paczkomaty)
  • posiada atrakcyjne prawa konsumenckie, zapewniające bezpieczeństwo transakcji

Kupujesz kasę przez internet? O tym nie możesz zapomnieć!

Wszyscy się chyba zgodzimy, że kasa fiskalna nie należy do zwyczajnych urządzeń – o jej charakterze i sposobie użytkowania stanowią konkretne przepisy prawne. Dlatego właśnie:

  • zanim zaczniemy korzystać z zakupionej kasy, musi ona wpierw zostać zafiskalizowana przez uprawnionego serwisanta
  • każda nieprzewidziana usterka lub awaria, która uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie urządzenia i wymaga interwencji serwisanta, oznacza konieczność zaprzestania sprzedaży towarów lub usług do czasu, gdy wszystko wróci do normy
  • każda kasa fiskalna musi przechodzić przeglądy techniczne nie rzadziej, niż co 2 lata; na czas obecności urządzenia w serwisie, prowadzenie działalności handlowej jest niemożliwe (niezgodne z prawem)

Wyobraźmy sobie teraz, że zakupujemy kasę w firmie, której główna siedziba znajduje się setki kilometrów od naszego przedsiębiorstwa. Zazwyczaj to właśnie ten dealer zapewnia opiekę serwisową naszemu urządzeniu. W takim przypadku wszystkie wymienione wyżej, konieczne działania wiążą się z wydłużaniem czasu ich trwania, możliwością przekroczenia terminów lub większą przerwą w pracy. Krótko mówiąc – zbagatelizowanie informacji o adresie lokalizacji przedsiębiorstwa, stojącego za danym sklepem internetowym, zamiast ułatwić nam transakcję, potrafi narazić nas na stratę dodatkowych pieniędzy, czasu i nerwów.

1 thought on “Zanim kupisz kasę przez internet…

  1. słuszna przestroga, mój znajomy zlekceważył tę kwestię a potem borykał się z podobnymi problemami!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *