Close

Skanery kodów kreskowych Zebex – poznaj najciekawsze modele

Skanery kodów kreskowych to urządzenia, które wykorzystuje się do automatycznej identyfikacji. Innymi słowy, służą do pozyskiwania danych z różnego rodzaju produktów czy też dokumentów. Współcześnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli, które oferują zarówno pracę przewodową (stacjonarną), jak i bezprzewodową (mobilną). W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się propozycji marki Zebex, a konkretnie 3 urządzeniom – 3172 2D, Z-3192 BT oraz Z-6170 Innova. To modele o odmiennych parametrach i funkcjach, przy czym każdy z nich znajdzie zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach.

Jakie cechy skanera kodów kreskowych są istotne?

Zanim przejdziemy do omówienia wspomnianych już skanerów, warto chociaż w skróconej formie napisać o tym, na jakie cechy użytkowe zwracać uwagę przy wyborze urządzenia tego typu. Podstawową informacją jest zakres obsługiwanych kodów kreskowych. Czytniki dostępne na polskim rynku pozwalają na pozyskiwanie danych z obiektów jedno- i dwuwymiarowych. Modele skanujące kody 1D oraz 2D, a nie tylko 1D, są oczywiście nieco droższe. W zamian zyskujemy jednak wszechstronne rozwiązanie technologiczne do automatycznej identyfikacji.

Wśród wielu funkcji czytników warto również zwrócić uwagę na: zasięg skanowania, możliwość pozyskiwania informacji w 2 trybach (automatycznym i ręcznym) oraz obsługiwane interfejsy komunikacyjne (do współpracy z pozostałymi elementami systemu). Co więcej, firmę można wyposażyć w urządzenie przewodowe lub bezprzewodowe, przy czym w drugim przypadku duże znaczenie ma odległość, w której można pracować (dzięki modułowi radiowemu Bluetooth). Ile przedsiębiorstw, tyle potrzeb, więc zawsze dobrym pomysłem jest skorzystanie ze wsparcia dystrybutora czytników.

Najciekawsze modele marki Zebex

Urządzenia produkowane przez Zebex zasługują na uwagę, gdyż oferują dobry stosunek ceny do jakości i funkcjonalności. Marka dostarcza rozmaite rozwiązania technologiczne – nie tylko skanery kodów kreskowych, ale także np. terminale przenośne (kolektory danych). Dziś przyjrzymy się jednak możliwościom czytników tworzonych przez Zebex. W poniższym zestawieniu znalazło się jedno urządzenie przewodowe, bezprzewodowe oraz prezentacyjne. Jak widać, mamy więc do czynienia z różnymi rozwiązaniami technologicznymi.

1. Zebex 3172 2D

Zebex 3172 2D

Jak sama nazwa modelu wskazuje, pozyskuje on dane zarówno z kodów jednowymiarowych, jak i dwuwymiarowych. Ten przewodowy czytnik oferuje jednak znacznie więcej funkcjonalności. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że Zebex 3172 2D został wyposażony w zaawansowany skaner Area Imager. Dzięki temu urządzenie odczytuje kody kreskowe, które mogą się znajdować na produktach, dokumentach oraz ekranach LCD. Dodatkowo, model 3172 2D charakteryzuje się wyjątkowo solidną konstrukcją. Jego obudowa gwarantuje bowiem wytrzymałość na wielokrotne upadki z wysokości 1,5 m.

Pod tym linkiem znajduje się szczegółowy opis modelu 3172 2D.

2. Zebex Z-6170 Innova

Zebex Z-6170 Innova

Zebex Z-6170 Innova jest czytnikiem prezentacyjnym. Co to oznacza? Chodzi przede wszystkim o to, że urządzenie wykorzystuje się do pozyskiwania danych w trybie automatycznym. A pisząc jeszcze prościej – skaner po prostu stoi na stanowisku pracy, a po zbliżeniu do niego kodu na odpowiednią odległość, następuje odczyt. Niewątpliwą zaletą tego modelu są jego małe gabaryty oraz możliwość łatwego regulowania konstrukcji. Urządzenie bez problemu zmieści się w miejscu, które nie oferuje zbyt wiele przestrzeni na dodatkowe elementy systemu. Ciekawostka: Zebex Z-6170 Innova pozwala także na skanowanie kodów w trybie ręcznym (jednoliniowym; odczyt wywoływany za pomocą przycisku).

Na tej stronie można przeczytać więcej o Z-6179 Innova.

3. Zebex Z-3192 BT

Zebex Z-3192 BT

W tym zestawieniu to jedyny czytnik kodów kreskowych, który pozwala na pracę przy pomocy zasięgu radiowego Bluetooth. Ten bezprzewodowy skaner umożliwia pozyskiwanie danych w odległości 100 m od stanowiska komputerowego lub 75 m od stacji dokującej. Pisząc wprost, odczytywanie kodów przy pomocy Zebex Z-3192 BT jest wyjątkowo komfortowe i intuicyjne. Co jeszcze warto wiedzieć o tym modelu? Na pewno to, że pozyskuje dane z kodów 1D i 2D, posiada wydajny akumulator litowo-jonowy 2 500 mAh oraz skanuje w 2 trybach (ręcznym lub automatycznym). Ponadto, urządzenie jest dostępne w 2 wariantach, które różnią się zastosowanym czytnikiem. Z-3192 BT-SR to wersja standardowa, natomiast Z-3192 BT-HD zapewnia dodatkowo precyzyjne identyfikowanie kodów kreskowych o wysokiej gęstości, np. małych QR, znajdujących się na niewielkich przedmiotach.

Szczegółowe informacje o Zebex Z-3192 BT zamieszczono tutaj.

Który z czytników będzie najlepszy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z opisanych tu skanerów będzie najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa. Wszystko zależy od tego, czego właściciel firmy będzie oczekiwał od takiego urządzenia. Przykładowo: jeśli szukamy czytnika do pracy w dużym magazynie, Z-3192 BT sprawdzi się najlepiej. Jeżeli jednak potrzebny nam skaner do pozyskiwania danych na stanowisku sprzedaży, wystarczającym rozwiązaniem będzie Z-6170 Innova lub 3172 2D.

3 thoughts on “Skanery kodów kreskowych Zebex – poznaj najciekawsze modele

  1. Ten 3192 BT to naprawdę niezły sprzęt. Przetestowany razem z urządzeniami innych marek – dawał radę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rozwiąż zadanie: *